Vlaky.net (rok 2007)

Zdroj: Vlaky.net (www.vlaky.net)
Autor: Ing. Jaroslav Polák
Pridané: 14.6.2007

Čo majú umeleckí kováči a železnica spoločné? Tep kovu. Tak ako si vlak klepká monotónne svoju melódiu po koľajniciach, tak aj umelecký kováč tvaruje kladivom zo železa na nákove svoje diela. Železnica tiež - je samé vytvarované „užitočné železo“, ktoré má dušu cez mašiny, dreziny až po šíny. Rovnako tak aj kováči – zvlášť tí umeleckí pretavujú tento kujný nerast do vecí každodennej potreby pre človeka a jeho okolie.

Po dvanásty krát sa bude konať v Turčianskych Tepliciach veľkolepé divadlo umu a šikovnosti ľudských rúk – medzinárodné stretnutie umeleckých kováčov.

ZSSK, oddelenie regionálnej dopravy Sever v Žiline túto akciu chce priblížiť  svojim cestujúcim i vydaním traťového cestovného poriadku trate Vrútky – Banská Bystrica, aby sa dostala do povedomia širokej verejnosti.
Kováčske dni už pevne zakotvili v kalendári významných podujatí v letnej sezóne kúpeľného mesta Turčianske Teplice.

Dušou a „hlavným kováčom“ celého podujatia je Ing. František Mičuda. Pozrite si jeho vebovskú stránku www.kovacskedni.sk plnú ohňa, pracovného nasadenia ľudí a spoločne obdivujte diela umeleckých kováčov. Po zhliadnutí fotogalérie z uplynulých ročníkov  sa určite rozhodnete toto podujatie aj navštíviť a príjemne prežiť začiatok letných prázdnin.

Ak sa Vám v perle horného Turca zapáči, príďte zasa, napr. hneď o týždeň 15. júla 2007, kedy slávnostne otvorí nový Aquapark  Michael von Habsburg z cisárskeho a kráľovského rodu Habsburgovcov ako súčasť projektu Slovenských liečebných kúpeľov, a.s. Turčianske Teplice  SPA & AQUAPARK (www.therme.sk).

späť